Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Hz. Muhammed ve diğerleri...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

MesajKonu: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Cuma Haz. 11, 2010 12:18 am

Hz. Mohammed'in astral seyehate çıktığı söyleniyor. Astral boyutta boyutlar 7 boyut ve 14 kattır. her boyutta 14 kat vardır. 7. Boyut'un 14. Katı en yüksek katmış. Hatta orada Cebrail'in bulunduğu da söyleniyor.. Ancak kimse umutlanmasın ben astrala çıkayım 7.boyut 14. kata çıkarsam belki peygamber olurum diye çünkü o kadarda kolay değil ben 1 yıldır çıkıyorum daha boyut değiştiremedim.. Very Happy Ayrıca başka bi sitede bi abimiz var o da uzun süredir bu işin içinde sadece 1 boyut yükselmiş biz sanırım ya 3. boyuttayız yada 4. boyuttayız. 3.de isek eğer abimiz 1 - 10 sene arası bişey çıkıyordur sanırım daha ancak 4. Boyutun 1. Katında kolay bişey değil yani sürekli hergün her saat çıkmanız gerekiyor astral'a. Şimdi Hz. Mohammed nasıl peygamber oldu şu durumdan sonra tartışılır ancak sadece bu kadar da değil yani Mohammed'den başka astral'a çıkanlarda vardı. En büyük örneği bizler için Mevlana yani Muhammed Celaleddin-i Rumi. Benim bildiğim Mevlana Allah'a inanıyor ancak gelişkin bir tip yani Hz. Mohammed'den daha zeki ortada zaten ama bencen ondan daha insancıl. Kur'an'ı çok okumadım aslında ama arkadaşlarımın bahsettiği ve duyduklarımdan söylüyorum. Hz. Mohammed sürekli şöyle şöyle yapan bizden değildir işte namaza gitmeyen bizden değildir ne bilim sünnet olmayan bizden değildir, gibi şeyler söylüyordu. Ancak Mevlana

"« Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kafir, ister mecusi,
İster puta tapan ol yine gel, ,
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...
Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz...l "

Diyerek benim gözümde Mohammed'den daha üstündür. Şimdi neden Mevlana'dan bahsettim durup dururken, bu abimizde Astral'a çıkıyormuş öyle deniyor. Kaçıncı boyuta çıkabilmiştir bilmiyorum ama belli bir zeka seviyesini aşmış nadir insanlardan bir tanesi olduğunu düşünüyorum.

Ve tekrar Mevlana'nın astrala çıktığını belirtmek için kendi sözlerinden birşeyler katmak istiyorum;

Mevlana Celaleddin Rûmî, rûhun uykuda bedenden ayrıldığını söyler ve Mesnevi'sinde bu düşüncesini şöyle belirtir: "Cân; atlarınızı eğersiz koyar. Bu sır, ölümün kardeşidir, sırrıdır. Ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. Cân, boşlukta astar gibi gizlidir; bedense yorgan altında döner durur. Sen, bedensiz bir bedene sahipsin."

Diğerleri;

İbn-i Sina, insanın ruhla bedenden oluştuğunu belirtir ve şöyle der: "Beden, nefsin çalışmasına uygun bir hale gelince; rûh, bedene gönderilir, istenirse bedenden ayrılır. Tamamen ayrılınca bir daha yok olmaz."

Tasavvûfî çalışmalarda ruh ve beden ilişkisinin üzerinde özellikle durulur. Mesnevî'nin birçok yerinde, Ahmed Eflâkî'nin "Ariflerin Menkıbeleri" adlı eserinde ve sayısız evliyâ, ermiş ve veli öykülerinde; rûhun gerek istenildiği zaman, gerekse istemeden bedenden ayrılabildiği anlatılmıştır. Genellikle bu olay, keramet ve mucize olarak nitelendirilir. Şeyh Bedrettin, "Vâridât" adlı eserinde bunu açıkça anlatır:

"Bâzen kendimi latifleşmiş hissederim. Fizik bedenim, o varlığın bir kopyasıdır. Bu lâtif varlık, beden şeklinde görülür. Tıpkı buharın yoğunlaşmadan evvel görülememesi gibi, buhar yosunlanınca bulut olur, görülür."

Daha birçok örnek varmış ancak en büyük ve en bilinen örnekleri verdim ki anlayın Astral Seyehat ne denli önemli bir şey Very Happy
http://teknogamespawn.blogspot.com
m_e_akbulut
Alışan
Alışan

Boğa Domuz
Bükme Gücü : -4

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Ptsi Tem. 05, 2010 12:21 pm

arkadaş senin dinin ne acaba???
merak ettim de Question
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Ptsi Tem. 05, 2010 4:47 pm

Boşver ne desem boş Very Happy Müslüman sayılmam ama Very Happy Allahı ben allah olarak görmüyorum farklı görüyorum vardır elbet ama dediğim gibi farklı görüyorum Very Happy
m_e_akbulut
Alışan
Alışan

Boğa Domuz

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Ptsi Tem. 05, 2010 4:58 pm

neyse Hz. Muhammed ve diğerleri yazınca müslümansın diğe düşündüm ama Mevlana'yı Hz. Muhammed'ten üstün görünce merak ettim. ama neyse boşverilim Very Happy
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Salı Tem. 06, 2010 5:08 pm

Yani bi yerde elbet müslümanız yani sonuçta müslüman bir toplumda yetişiyoruz ama namaza gitmeyen oruç tutmayan biri ne kadar müslüman olabilir ki?
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Salı Tem. 06, 2010 5:26 pm

ReNeGaDe demiş ki:
Yani bi yerde elbet müslümanız yani sonuçta müslüman bir toplumda yetişiyoruz ama namaza gitmeyen oruç tutmayan biri ne kadar müslüman olabilir ki?
Allah'a,
Kur'an'a,
Meleklere,
Peyagmberlere,
inanıyorsan Müslümansındır.
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
m_e_akbulut
Alışan
Alışan

Boğa Domuz

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Salı Tem. 06, 2010 10:34 pm

K4 ~ demiş ki:
Allah'a,
Kur'an'a,
Meleklere,
Peyagmberlere,
inanıyorsan Müslümansındır.

öyle ama müslümanlığın şartlarını yerine gerirmiyorsan öyle çokta müslüman denemez o kişiye.
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   Salı Tem. 06, 2010 10:36 pm

İnanmıyorm işte onlara. Ayrıca m_e_akbulut haklı..
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Hz. Muhammed ve diğerleri...   

Hz. Muhammed ve diğerleri...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Muhammed (a.s.)ın Soyu ve Pak Soyluluğu