Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

MesajKonu: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   C.tesi Nis. 17, 2010 7:14 pm

Bilim dünyası, havada asılı durabilen insanları inceledi. Gerçek olduğunu gördü ama nasıl olduğunu açıklayamadı.

Hindu ve Tibet öğretisini uygulayıp havalanan adam

Bilim dünyası şu sıralar 'levitasyon' ya da havada asılı durabilen insanları inceliyor. Tarih boyunca bu tür olayların yaşandığı biliniyor. Mitolojide uçmak tanrılara özgü bir yetenek sayılıyordu. Ancak çok az sayıda da olsa bazı insanların da uçabildiğinden söz ediliyor. Örneğin Hindu Brahmanlar, Yogiler, Hint fakirler, Saint Hermitler...

Hinduların Sanskrit yazılarında 'havada asılı durmanın yöntemleri' tek tek rehber halinde yer alıyor. Hint tarihi belgeleri, yerden 90 santim yükseklikte havada durabilen ustaların örnekleriyle dolu.

M.Ö 527'de Zen Budizminin kurucusu Bodhidharama'nın Tibet'teki Şaolin Manastırı'nı ziyaret edip, buradaki Budist rahiplere 'levitasyon sanatını' nasıl öğrettiği birçok tarihi belgede yer alıyor. Dahası günümüzde bile Hindistan'da ve Tibet'te 'havada durabilen' insanlar hiç de az değil.

Avrupa'da ise bilinen ilk 'levitasyon ustası' bir rahibe olan Azize Theresa. Onun 'uçuşuyla' ilgili belgeler 1565 yılından kalma ve bu deneyimi 230 kişinin gözleri önünde yaşadığı anlatılıyor.

Ancak asıl önemlisi günümüze 'uçan adam' olarak anılan Amerikalı Chris Angel olayı.

Chris Angel; David Coperfield ya da David Blaine gibi bir sihirbaz değil. Ama uçabiliyor. Ya da havada asılı durabiliyor. Tam bir 'levitasyon' ustası. Bilim adamları onun bu 'uçuşlarını' tekrar tekrar izlediler. "Gerçek mi?" sorusuna "Gerçek" dediler. Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde 'havada asılı durmanın' mümkün olabileceği yönünde... Ancak bu beyinsel enerjinin nasıl oluşturulabildiği sorusu bir cevap bulamadı.

Süper-iletkenlerle yapılan bir deney sonucunda bir insanın bir süper-iletken üzerinde durduğu zaman yerden 5 santim kadar yükselebildiğini gösterdi. Ancak süperiletken kullanmadan 'uçabilen' insanların sırrı hala çözülemedi.

Mermi tren diye bilinen Japonların ve Fransızların süper-hızlı trenleri de "manyetik levitasyon" denilen teknoloji ile saatte 350 km hızı aşabiliyor. Süper-iletkenler sayesinde bu trenler seyir halindeyken raylara deymeden gidiyor. Ancak bu şekilde bu yüksek hızlara ulaşabiliyorlar.

Bu haber büyük ihtimal ile yalan ama levitasyonu hepimiz biliyoruz yani yapıyorda olabilir ama sonuçta bir ilizyonist arkasında birşeylerde olabilir tabii ki...
http://teknogamespawn.blogspot.com
kaula
Admin

Yengeç Domuz
Bükme Gücü : 17

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Paz Nis. 18, 2010 8:54 am

Haklısın...Bu arada konu paylaşalıma taşınmıştır...

αηcαк ƒiкiя∂iя ναяℓιğιη, gєяiѕi єт νє кємiктiя вiя уιğιη!

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
http://psisikgenclik.free-boards.net
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Paz Nis. 18, 2010 4:32 pm

En iyi Sabri uçuyo xD afro
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
muratkslack
Yeni üye
Yeni üye

Yengeç Köpek
Bükme Gücü : 0

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Paz Nis. 18, 2010 5:29 pm

Yazıyı okudum ve Criss Angel'in videolarına baktım.Gerçek olabilir, ama ilizyonda olabilir.Bence gerçek, sizlere bikaç videosunu paylaşim burdan ;

http://www.youtube.com/v/zuNaF9Rcn18

http://www.youtube.com/watch#!v=iicRMrYe3nE&feature=related
marva
Yeni üye
Yeni üye

Oğlak Keçi

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Salı Nis. 20, 2010 2:49 pm

Ben illüzyonla çok çok içli dışlı biriyim.

Bildiklerimden yola çıkarak birkaç şey söyleyeyim bunlarla ilgili.

- Öncelikle Criss Angel illüzyonist.

- Yaptığı birçok numarayı yapabilen illüzyonistler de yine var.

- Ama benim bile anlayamadığım bazı numaraları da yok değil.

- Fakat şöyle bir şüphem var: Gösterilerinin çoğunu TV için yaptığından, akla hayale gelmeyecek gösteriler yapabilir. TV hilesi kullanmasına gerek yok hem de... ama sahte olma ihtimalleri var. Etraftaki kişilerin bile. Çünkü bu bir illüzyon, en zor sandığınız şey aslında en basiti.

- İllüzyonistlerin uçma gösterileri, özellikle sokak illüzyonistlerinin uçma gösterileri çok ilgi topladığından, birçoğu bu numaralı yapıyor. Örn Criss Angel, David Blane gibi büyük sokak illüzyonistleri.

- Bu yüzden akıl sınırlarını zorlayarak, imkansız gibi görünen numaralar bulmaları da çok zor değil.

Yukarıdaki iki video ile ilgili düşüncelerim:
İkisi de sahte bence. Neden? Çünkü ikisinin de nasıl yapılacağına dair hileyi biliyorum.

Lakin bu sırları açıklayan Criss Angel değil. Yine de aynı gösteri apaynı şekliyle bildiğim hilelerle yapılabilir.

Ama Criss, bunları hilesiz yapmışsa eğer o zaman yeteneklerini keşfetmiştir. Yine de bu numaralar çok basit hilelerle yapılabiliyor.

Şahsen beni televizyona çıkaracak olsalar, çatıdan çatıya uçma numarasını ben de yaparım Smile
kaula
Admin

Yengeç Domuz

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Salı Nis. 20, 2010 3:10 pm

@marva haklısın o adam bi ilizyonist...

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
muratkslack
Yeni üye
Yeni üye

Yengeç Köpek

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   C.tesi Nis. 24, 2010 11:31 am

Güzel konuşmussun fakat burdan yaparım yapıyorum demeyle olmuyo.O kadar basit bir işse buyur yap videosunu koy =)
HydroKinetic
Acemi
Acemi

Balık Domuz
Bükme Gücü : 12

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   C.tesi Nis. 24, 2010 11:42 am

criss angel ınki ilüzyon ama hinduların yaptığı gerçek levitasyondur. bilim ve parapsikolojiyi yan yana düşünecek olursak bence bilim insanları bu durumu açıklamak için bayağı zaman harcıyacaklar gibi görünüyor. ama sonuç aynı olacak : bulamadık , bunlar yalan.böyle bir şey olamaz. sadece fizik ve bilim herşey demektir Very Happy

yani bilim insanların görüşleri sizi yanıltmasın. onlar yapamadıkları için sadece kıskanıyorlar Very Happy
http://www.intikal.org
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   C.tesi Nis. 24, 2010 1:07 pm

bencede kıskanıyolar bide merlin sen adını mı değiştirdin? afro
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
marva
Yeni üye
Yeni üye

Oğlak Keçi

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Paz Nis. 25, 2010 1:56 pm

@muratkslack inan ki çok basit...

"Yaparım, yaparım" derken kendimi övmek için söylemedim, basitliğine dikkat çekmek için.

Criss'in kiraladığı aleti kiralayabilsem, videosunu koyardım. Bizim balkondan karşı binadaki kızın balkonuna uçardım Smile

HydroKinetic'in söylediklerine de aynen katılıyorum. Kıskançlık olayı da neden? O kadar uğraşıyorlar, didiniyorlar, araştırıyorlar, çipler bişeyler... ama basit bi fakir Hintli adam uçuyor adamların gözü önünde. İnanmak istemiyorlar tabii.

Onlar o kadar uğraşıyor ameliyat, 8 saat sürüyor, muayeneler, reçeteler, kuyruklar hastanede... Birden Quantum Nefesi ile (ya da Reiki, örnek fark yapmaz) birileri iyileşiyor.

Güçlerine gidiyor, bu kadar çaba boşa mı diyorlar, inanmak istemiyorlar sonuçta da yani.
kaula
Admin

Yengeç Domuz

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Paz Nis. 25, 2010 5:41 pm

marva demiş ki:
@muratkslack inan ki çok basit...

"Yaparım, yaparım" derken kendimi övmek için söylemedim, basitliğine dikkat çekmek için.

Criss'in kiraladığı aleti kiralayabilsem, videosunu koyardım. Bizim balkondan karşı binadaki kızın balkonuna uçardım Smile

HydroKinetic'in söylediklerine de aynen katılıyorum. Kıskançlık olayı da neden? O kadar uğraşıyorlar, didiniyorlar, araştırıyorlar, çipler bişeyler... ama basit bi fakir Hintli adam uçuyor adamların gözü önünde. İnanmak istemiyorlar tabii.

Onlar o kadar uğraşıyor ameliyat, 8 saat sürüyor, muayeneler, reçeteler, kuyruklar hastanede... Birden Quantum Nefesi ile (ya da Reiki, örnek fark yapmaz) birileri iyileşiyor.

Güçlerine gidiyor, bu kadar çaba boşa mı diyorlar, inanmak istemiyorlar sonuçta da yani.
+1 bilim kanıtlayamadığını inkar eder işte...

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
By_CiNaYeT
Yeni üye
Yeni üye

Kova Horoz

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Çarş. Eyl. 01, 2010 2:22 pm

bilim adamlar ıayakta uyurken bizm gibi sıradan insanlar birşeyler keşfedior xd
http://www.facebook.com/ByC1NaYeT
kaula
Admin

Yengeç Domuz

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Paz Kas. 07, 2010 1:36 pm

By_CiNaYeT demiş ki:
bilim adamlar ıayakta uyurken bizm gibi sıradan insanlar birşeyler keşfedior xd

Evet ya Very Happy ...

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
ATMACA
Yeni üye
Yeni üye

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   Ptsi Mart 07, 2011 5:10 pm

Gerçek olduğunu zannetmiyorum çok düz uçuyor az sağa sola gider insan dime ama lol!
Sponsored content

MesajKonu: Geri: ""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi   

""Hürriyet'in" 'Uçan adam' bilimi kilitledi!" haberi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sızım "Elif" Sızısı