Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Chronokinezi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

MesajKonu: Chronokinezi   C.tesi Mart 20, 2010 9:53 pm

Chronokinezi Nedir ?
Chronokinezi, bir insanın kendi zaman boyutunu ileri veya geriye kaydırmakır kısacası zaman kontrolü. Eğer kendinizi yavaşlatırsanız herkez sizi sanki slow motion daymışsınız gibi görür ama siz onları aşırı hızlı görürsünüz. Hızlandırırsanız da tam tersi olur herşey size yavaş gelir onlar için siz olağan üstü hızlı olursunuz.

Bir saat alın ve bu saatin her saniye bir tık sesi çıkardığından emin olun. Saati alın ve dinlemeye çalışın, sese konsantre olup o sesin yavaşladığını veya hızlandığını imajine edin. Bunu bir kaç dakika yapın ve kontrol edin eğer tik tak yavaşladıysa veya hızlandıysa başardınız demektir. Bunun üstüne çalışın ve saatsiz başarın.

1.adım
Bir saat alın ve bu saatin her saniye bir tık sesi çıkardığından emin olun. Ve rahat bir yere geçin.

2.adım
Şimdi saati dinleyin, Tik, Tok, Tik, Tok, şimdi tik tok seslerinin aralıklarına dikkat edin ve odaklanın, sessizliğiniz sizin en büyük avantajınız olacaktır. Zaman diye bir şeyin size hükmedemeyeciğini, zamanın insanoğlu tarafından yapıldığına inanın.

3.adım
Şimdi dikkatlice tik tok ları dinleyin, tik tok ların arasındaki boşluğa konsantre olun ve bu boşlukların yavaşladığını/hızlandığını düşünün.

ve 4.adım
Bunu bir kaç dakika yapın ve kontrol edin eğer tik tak yavaşladıysa veya hızlandıysa başardınız demektir. Bunun üstüne çalışın ve saatsiz başarın

(alıntı)

Forumda yoktu paylaşmak istedim hoşunuza umarım gider

En son malaman tarafından Çarş. Nis. 14, 2010 4:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
kaula
Admin

Yengeç Domuz
Bükme Gücü : 17

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   C.tesi Mart 20, 2010 9:57 pm

Hoşuma gider gitmesinede ben bunun imkansız olduğunu düşünüyorum en azıdan bizim için imkansız...Zaman kontolü...Sencede fazla bilim kurguya girmiyomu...
Parapsikoloji ile çok şeye inanmaya başladık ama neye inanacağımızıda bilmemiz gerekir...

αηcαк ƒiкiя∂iя ναяℓιğιη, gєяiѕi єт νє кємiктiя вiя уιğιη!

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
http://psisikgenclik.free-boards.net
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   Paz Mart 21, 2010 12:27 pm

aklımda 3 teori var

1.Saatin mekanizmasını yavaşlatıyoruz zaman yavaşlamıyo
2.Metabolizmamız hızlanıyo ve zaman yavaş geçiyomuş gibi geliyo
3.Bunları yaparken bir kütle çekim alanı oluşturuyoruz. Zamanın bükülebilen bir kavram olduğu biliniyo kütle çekiminin yüksek olduğu yerlerde zaman yavaş geçer.örnek olarak ikimizde aynı salisede doğduk sen 100 katlı bir gökdelenin tepesinde 100 yıl yaşadın bende yerde yaşadım 100 sene. o zaman senden yarım salise daha genç oluyorum sunny
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   Paz Mart 21, 2010 2:26 pm

vayy o 3. yü bilmiyordum süpermiş o ama zaman ayarı senin dediğin gibiyse kötü napcam yarım saliseyi Very Happy ama dünyada yaşayan ile ayda yaşayan arasında fark olur sanırım Very Happy
http://teknogamespawn.blogspot.com
kaula
Admin

Yengeç Domuz
Bükme Gücü : 17

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   Paz Mart 21, 2010 5:15 pm

ReNeGaDe demiş ki:
vayy o 3. yü bilmiyordum süpermiş o ama zaman ayarı senin dediğin gibiyse kötü napcam yarım saliseyi Very Happy ama dünyada yaşayan ile ayda yaşayan arasında fark olur sanırım Very Happy
Fark olur olmasınada zaman aslında bi bakıma soyut bi kavramdır...Ayda güneşin daha erken yada geç doğması zamanın yavaşlayıp hızlandığı anlamına gelmez...Zaman devam eder...Şuan amerikada gece ama bizde sabah o zaman, zaman kendi arasında çelişkili...Halbuki zaman aynı zaman tek fark şu birinde gece dierinde gündüz...Fakat zaman akıp gidiyor...Ay daykende aynı burdaykende....
İstediklerimi tam olarak aktaramıyorumda neyse umarım anlamışsınızdır =)...

αηcαк ƒiкiя∂iя ναяℓιğιη, gєяiѕi єт νє кємiктiя вiя уιğιη!

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
http://psisikgenclik.free-boards.net
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   Paz Mart 21, 2010 7:54 pm

eğer ben karadelikte olsaydım(nasıl olcaksam Smile ) sende uzayın derinliklerinde(o da imkansız Smile ) benim bulunduğum yerde saniyelerin geçmesi yılları alırdı.
~YuCeLhUn~
Yeni üye
Yeni üye

Boğa Maymun
Bükme Gücü : 0

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   Perş. Kas. 17, 2011 9:35 pm

Arkadaşlar uzay zaman bükülüyor.Bu konuyu ben açmayı isterdim çünkü şahsen yapabiliyorum tekniklerimi yazacaktım ilgilenen varsa mesaj atsın buradan açıklayayım Smile)) Yalnız bu çok zor birşey ve zararlı keşke herkez yapabilse diyecem ama boşver king Bunu yapabilen varsa çok hoşuma gider Very Happy Gerçekten 1 salise ileri geri veya durdurdugunuzda bile çok baş ağrısı beyin yorgunluğu enerji düşüşü ve omurilik ağrısı oluyor... Bu şimdilik böyle birde 10 sene sonrasını düşünün Twisted Evil affraid Smile
Carmen25
Yeni üye
Yeni üye

Bükme Gücü : 0

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   C.tesi Ocak 21, 2012 12:50 pm

Bence bu bir çeşit telekinezi çünkü burada saatin akrep ya da yelkovanıyla oynuyordum. Şöyle olabilr ama 2 saat alırsın. İkisinin snaiyesi bile aynı olur. 1. saatte bunu denersin eğer zamanda, yani 2. saattede bir değişme olursa, cheronokinezi yapmış olacağımızı düşünüyorum ama yine de paylaşım için teşekkürler Smile
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Chronokinezi   

Chronokinezi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası