Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
clementine
Yeni üye
Yeni üye

Bükme Gücü : 0

MesajKonu: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Perş. Ocak 21, 2010 11:46 pm

Merhabalar...Öncelikle bu yaşadığım olayı yazarken nerede başlık açacağımı bilemedim.Parapsikoloji ve metafizikle de belirgin bir alakam yoktur.Parapsikoloji hakkında yaşananları okusam da düzgün bir bilgim yok.İlgim de yok...Taa ki dün geceye kadar.
Daha önce de birkaç defa yaşadığım olayı dün gece uyku esnasında ard ardına dört beş defa yaşadım.Bu olay şudur.Yatakta iken bir anda bütün vücudum kasıldı.Adeta dondu.Sadece işaret parmağımın baş kısmını biraz oynatabiliyordum.Bağırmaya çalıştım,sesimi belli belirsiz duydum.Daha önce gecede bir defa yaşadığım için karabasandır diyip geçiyordum.Daha doğrusu kendimi buna inandırmak istiyordum.Ama dün gece bilincim tamamen açıktı.İçimden dualar okuyordum hemde hangi duaları okuduğumu bile bilecek kadar kendimdeydim.Bu donma halleri 5-10dakika sürüyor.Sonra eski halime dönüyordum.Tam ayağa kalkacağım sırada bir donma daha yaşayarak anladım.Rüya görmüyordum.
Aynı gece yüzüstü yatmış düşünüyordum.O sırada belirgin bir yumuşaklık bir rahatlama hissettim.Galiba uyku haline geçiyorum derken içimi bir korku aldı.Gerisini hatırlamıyorum.Uzun zamandan beri tam uyku haline geçme olayını yaşamak istiyor o sırada insanın nasıl düşünceler-duygular içinde olduğunu kavramaya çalışırdım.Galiba dün tam anlamıyla olmasa bile bunu yaşadım.
Bunların parapsikoloji ile ne kadar bağlantısı var bilmiyorum.Fizyolojik nedenlerden mi kaynaklanıyor onu da bilemiyorum.Sadece daha önce bu tür olayları yaşayanlar var mı neler yapılmalı merak ediyorum.Şimdiden teşekkürler...
kaula
Admin

Yengeç Domuz
Bükme Gücü : 17

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   C.tesi Ocak 23, 2010 11:35 am

Banada oldu böyle bi ara...Gerçi bende biraz daha farklı oluyordu...Ben gece uyanmıştım karşımda bi kaplan tabi oyuncak bi kaplan şeklinde ama normal bi kaplanın boyutunda bana doğu geldi ayak ucuma kadar yakalştı karşıdaki çekyata geri döndü ve orda önce yılana dönüştü ardından yok oldu...Böyle3,4 kere daha farklı zamanlarda olmuştu...Her neyse ben o kaplanı gördüğümde senin gibi dona kalmıştım...Abim yanımda yatıyo onu konuşturmak istiyorum ne yanına gidebiliyorum nede bağırabiliyorum...

Da ben şöyle düşünmüştüm...Gece yarısı veya saat 2,3 civarı uykunun en ağır olduğu ve bilincinde doğal olarak en çok açık olduğu andır...Uyku sırasında rüyalar görürüz ve rüyaları bilinç altımız+bilincimiz tasarlar eğer farkedersek lucid rüya olur ve o zaman rüyamızda hissedebiliriz...O zaman bilinç henüz kapanmamışken rüya görmeye devam eder ve gözümüz açık etrafı görebildiğimiz halde böyle şeyler görebiliriz...Ki bu durumda seninkide korkuya bağlı olmalı bide iradene...Kimisi bu durumdan çabuk sıyrılır ve normal hareket etmeye devam eder kimisi ise bunu tamamen yaşar...
Yani bence bu henüz bilincinin tam olarak kapanmamasından dolayı ve henüz vucudunun kendini uyku halinde saymasından dolayı hareketerini engelliyebilir...

Yanlışım varsa düzeltin =) ...

αηcαк ƒiкiя∂iя ναяℓιğιη, gєяiѕi єт νє кємiктiя вiя уιğιη!

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
http://psisikgenclik.free-boards.net
arizonadream
Yeni üye
Yeni üye

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   C.tesi Mart 06, 2010 8:57 pm

söylediğin çok mantıklı Smile
gerçi benim başıma böyle bi olay gelmedi ama böyle bi durumdan ancak bu sonuç çıkarılabilir gibime geliyo..
kaula
Admin

Yengeç Domuz

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Paz Mart 07, 2010 7:01 pm

Tşk...
Ancak böyle bi yorum getirebildim...

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Perş. Nis. 08, 2010 2:09 pm

kaula nın dediği mantıklı geldi ama bi ihtimal daha var belki cin gelmiştir Olası bi durum Kur'an'da yazıyo hemen dua okuyun böle bi durumda.

Ben de bazen farkında olmadan koluma yatıp onu yastık gibi kullanıyorum ama kolum dik bi konumda oluyo ve o şekilde saatlerce kalıyorum ardından kolum uyuşuyo ama muazzam bi durum omuzdan aşağısını hissetmiyoruum ve oynatamıyorum felçli gibi oluyo kolumu ısırıyorum yoluyorum hiç bişi olmuya aslında hoşuma da gitmiyo değil daha sonra koluum diğer kolumla uygun bi yere koyup uyuyorum. Bu olay ilk başıma geldiğinde kolumu dieğr elimle attım yüzüme geldi çift taraflı hissetmediğim için( hem kolda hem yüzde) yüzüme bişeyi çarptığını sandım fragmanını izlediğim Paranormal Activity filmi geldi yusuf yusuf oldum nem anyağım ya ben
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
muratkslack
Yeni üye
Yeni üye

Yengeç Köpek

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Cuma Nis. 16, 2010 10:26 am

Malaman o anlattığın şeyi hersabah yaşıyorum yaa Very Happy bıktım artık sağ kolumun uyuşmasından Very Happy:D iğne alıp batırıyorum Very Happy:D zevkli oluyo Very Happy:D
kaula
Admin

Yengeç Domuz

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Cuma Nis. 16, 2010 2:27 pm

Yau duun bitarafınıza bişe batırmadan duramıyomusunuz siz bakem Razz Twisted Evil

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
HYDROKINESIS MASTER
Alışan
Alışan

Oğlak Domuz
Bükme Gücü : 1

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Salı Haz. 08, 2010 9:30 am

national geographicte bu konuyu ele almışlardı. uykunun ram evresinde rüya görülür bu halde iken uyanırsanız beyin rüyada olduğunuzdan kendinize zarar vermemeniz için bedeni kilitler. BU bi çeşit savunmadır aslında. Hareket etmeyip kendinize zarar vermezsiniz ama uyanık ve bilinciniz açıktır. Oda da çeşitli şekiller görebilirsiniz. Rüyadan kaynaklı ama korkmayın hepsi geçicidir gözünüzü kapatıp uyumaya çalışın oda da gördüklerinizi umursamayın
kaula
Admin

Yengeç Domuz

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Salı Haz. 08, 2010 11:54 am

HYDROKINESIS MASTER demiş ki:
national geographicte bu konuyu ele almışlardı. uykunun ram evresinde rüya görülür bu halde iken uyanırsanız beyin rüyada olduğunuzdan kendinize zarar vermemeniz için bedeni kilitler. BU bi çeşit savunmadır aslında. Hareket etmeyip kendinize zarar vermezsiniz ama uyanık ve bilinciniz açıktır. Oda da çeşitli şekiller görebilirsiniz. Rüyadan kaynaklı ama korkmayın hepsi geçicidir gözünüzü kapatıp uyumaya çalışın oda da gördüklerinizi umursamayın

Haklı Very Happy ...

Bi tıklayın lvl atlıyım
Buna kesinlikle tıkla...
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Salı Haz. 08, 2010 11:58 am

HYDROKINESIS MASTER demiş ki:
bilimsel açıklamayı getirmişsin problem yok o zaman afro
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Çarş. Haz. 09, 2010 5:01 pm

K4 Dediğinin aynısı bi kere banada olmuştu üstüne yatmışım ama bilmiyorum yattığımı lan sabah bi kalktım hissetmiyorum kolumu elimide tam sıkamıyorum yumruk yapamıyorum Very Happy Sabah musluğu açtım elime su geliyodu görüyodum ama hissetmiyodum sadece bi soğukluk vardı ama bişeyin değdiğini hissetmiyodum korktum ama neyseki kısa bir süre sonra düzeldi Very Happy

Ayrıca bende bişey yaşıyorum arada astralla ilgili bişey buda sanırsam Very Happy
Mesela gecenin köründe uyanıyorum. Ama uykum kaçmasın diye kafamı tekrar koyuyorum gözlerim açık olduğu halde bi karabasan haline giriyorum sonra kilitleniyorum işte o kilidi açtığımda hemen tekrar kafamı koyunca tekrar hemen saniyede başka bi kilitlenme daha oluyor hiç beklemeden yani kafamı koyar koymaz bi nefes alıp veriyorum kilitleniyorum niye tam çözemedim astrala çıkış evrelerinden biri olabileceğini tahmin ediyorum çünkü kulakta çınlama vb de oluyor.
http://teknogamespawn.blogspot.com
K4 ~
Acemi
Acemi

Kova Domuz

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   Çarş. Haz. 09, 2010 6:01 pm

ReNeGaDe demiş ki:
K4 Dediğinin aynısı bi kere banada olmuştu üstüne yatmışım ama bilmiyorum yattığımı lan sabah bi kalktım hissetmiyorum kolumu elimide tam sıkamıyorum yumruk yapamıyorum Very Happy Sabah musluğu açtım elime su geliyodu görüyodum ama hissetmiyodum sadece bi soğukluk vardı ama bişeyin değdiğini hissetmiyodum korktum ama neyseki kısa bir süre sonra düzeldi Very Happy

çok güzel bi his biliçli olarak yapabiliyorum elinizi yastığınızın altına sokun uyanırsınız kolunuz öyle olur. afro
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay   

Bilinçli haldeyken yaşanan kasılmalarla ilgili bir olay
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» EĞİTİCİ FİLMLER
» If Clause Type 1 (1. Tip Şart Cümleleri)
» Denklem Kurma ve Problem Çözümü
» OLAY ÇEVRESİNDE OLUŞAN EDEBİ METİNLER
» yav ekmn konuyu açmşn insanı iki bişe yazar=Pp